• Start date:
  • 5 September 2025
  • Duration:
  • 1 daypart
  • Legal area:
  • Algemeen, Bestuurs(proces)recht, Intellectuele eigendomsrecht, Internationaal Publiekrecht, Privacy en ICT recht
  • Course:
  • Conference
  • Accreditations
  • NOVA:
  • 1

Over het congres
Het is het jaarlijks terugkerende congres voor de alumni van de faculteit der Rechtsgeleerdheid. Het is de gelegenheid voor alumni om terug te zijn bij hun alma mater en kennis op te doen van actualiteiten rondom thema’s binnen hun studie én om te netwerken met elkaar. In het kader van ons 450-jarige lustrumviering combineren we eenmalig onze opening van het facultaire jaar met het alumni-event. Dat betekent dat naast de alumni, ook medewerkers van onze faculteit het congres zullen bezoeken. Ter verhoging van de feestelijkheden mogen zij tevens een aantal familieleden meenemen. Door de diversiteit van het type bezoeker, hebben we een aantal recreatieve sessies toegevoegd. Het congres zal starten met een plenair deel, waarna twee rondes van deelsessies zullen volgen en we sluiten af met een uitgebreide borrel met muzikale omlijsting.

Sprekers

  • Prof. mr. dr. drs. Suzan Stoter, Decaan/hoogleraar Rechtssociologie

  • Prof. mr. Egbert Koops, hoogleraar Rechtsgeschiedenis

  • Mr. dr. Yvonne Erkens, universitair hoofddocent Sociaal Recht

  • Prof. mr. Dirk Visser, hoogleraar Intellectuele Eigendom

  • Mr. drs. Michiel Smit, promovendus Intellectueel Eigendom

  • Prof. dr. Wim Voermans, hoogleraar Staats-en Bestuursrecht

  • Prof. mr. Gerrit-Jan Zwenne, hoogleraar Recht en de Informatiemaatschappij

  • Mr. drs. Danny Mekić, buitenpromovendus Metajuridica

  • Dr. Joe Powderly, universitair hoofddocent Internationaal Publiekrecht en co-hoofdredacteur Leiden Journal of International Law

  • Drs. J.J. Aten, theatermaker en redacteur/medewerker onderzoekscommunicatie 

  • Mr. Harald van Hilten, MfN registermediator en manager GVB

     

Doelgroep
Alumni van de faculteit der Rechtsgeleerdheid.

NOvA-punten
Het congres is geaccrediteerd met 1 opleidingspunten van de NOvA (‘PO-punten').

Voor overige beroepsorganisaties is het mogelijkheid een certificaat van deelname aan te vragen.

 

Deze worden enkel toegekend bij deelname aan de inhoudelijke deelsessies.
 

Inhoudelijke deelsessies
PO-punten van toepassing

 

  • 1. Me, Myself and AI: Hoe technologie de regie overneemt. En wat de consument daartegen kan doen(?)

    Danny Mekić & Gerrit-Jan Zwenne

     

    In deze bijeenkomst gaan PhD-onderzoeker mr. drs. Danny Mekić en prof. mr. Gerrit-Jan Zwenne in op de historie en recente ontwikkeling van AI, de inzet door BigTech en van welke rechtsmiddelen de consument in dat kader gebruik kan maken. Over de Avg, de DSA en het recht op menselijke waardigheid.
     

  • 2. Onze constitutie

    Wim Voerman

     

    Over de geschreven en ongeschreven regels van het Nederlandse staatsbestel

     

  • 3. AI en auteursrecht update 2025

    Dirk Visser & Mr. Michiel Smit

     

    Wat zijn de recente juridische ontwikkelingen op gebied van AI en auteursrecht? Dirk Visser en Michiel Smit bespreken actuele onderwerpen.

 

  • 4. Paneldiscussion - International Law in an Era of Geopolitical Rupture (in English)

    Joe Powderly

     

    Whether it be the armed conflicts in Ukraine, Gaza, South Sudan, and Kashmir, or the economic conflicts sparked by the chaotic tariff policies of the administration of Donald Trump, we are undoubtedly living in an age of seemingly perpetual, and diverse geopolitical crises. In this context the end of the “rules-based international order” is regularly, but perhaps prematurely, proclaimed. It has rarely been more important to discuss the role and relevance of international law in addressing the most pressing issues of our time. This interactive panel discussion, organized with the support of the Leiden Journal of International Law, will reflect on the ongoing era of crisis and geopolitical rupture, and will explore some of the thorniest questions confronting international law today.
    The discussion panel: Giulia Pinzauti, Anna Marhold, and Jens Iverson

     

     

  • 5. Opruiing en het demonstratierecht: is oproepen tot demonstreren strafbaar?
    Tamara Buruma

     

    Tamara Buruma is buitenpromovenda bij de afdeling strafrecht en criminologie waar zij promoveert op het onderwerp opruiing. Daarnaast is zij strafrechtadvocate bij Prakken d’Oliveira Human Rights Lawyers.

 

Recreatieve- & vaardigheden deelsessies

 

  • A. Een presentatie die het verschil maakt

    Jan Joost Aten
     
    Natuurlijk wil je bij je presentatie dat je inhoud klopt. Maar ervoor zorgen dat er ook echt naar je geluisterd wordt is minstens zo belangrijk! In deze workshop verkennen we verschillende aandachtspunten die jouw optreden nét dat stukje beter maken.
 
  • B. Collega's en conflicten - wat maakt een arbeidsconflict anders?”
    Harald van Hilten
     
    Conflicten op de werkvloer zijn van alle tijden en veel mensen hebben er op een of andere manier wel eens mee te maken gehad. Als fundamentele basisbehoeften zoals erkenning, zekerheid en verbondenheid worden geraakt ontstaan spanningen - vaak onder het oppervlak van wat er wordt gezegd.
    In deze workshop/sessie geeft Harald van Hilten inzicht in mediation op de werkvloer. Hoe verloopt het mediation traject en wat maakt arbeidsmediation anders.
 
  • C. Stadswandeling
    Boeiende wandeling door de binnenstad van Leiden, begeleid door onze eigen studenten: ontdek jouw plekje! 
 
  • D. Lustrumboot
    Ontspannende rondvaarttocht door de mooiste grachten van Leiden, speciaal op maat gemaakt voor Leiden Revisited/Opening Facultair Jaar.

 

 

Mogelijkheden onderwijs op afstand    
Bij dit congres is deelnemen op afstand helaas niet mogelijk.


Heeft u nog vragen?
Wij beantwoorden ze graag.

 

14:15

Inloop met koffie en thee 

 

15:00

Plenaire opening 

  • Susan Stoter (Decaan Faculteit der Rechtsgeleerdheid)

     

15:05

Pubquiz 450 

  • Yvonne Erkens (universitair hoofddocent Sociaal Recht)

  • Egbert Koops (hoogleraar Rechtsgeschiedenis)

     

15:40

Deelsessie Ronde 1

 Keuzemogelijkheiden in te zien op tabpagina ‘Inhoud’

16:25

Pauze
 

16:40

Deelsessie Ronde 2

Keuzemogelijkheiden in te zien op tabpagina ‘Inhoud’
 

17:35

Prijsuitreiking

 

17:45

Borrel

 

19:30

Einde programma

Kamerlingh Onnes Gebouw

Steenschuur 25, 2311 ES LEIDEN


PRIJS

€ 25,- (vrij van BTW)
Inclusief consumpties, borrel en online studiemateriaal

 

Betaling dient vooraf te geschieden