• Start date:
  • 7 May 2026
  • Duration:
  • 1 daypart
  • Legal area:
  • Bank- en Effectenrecht en financiering, Burgerlijk(proces)recht, Financieel recht, Goederenrecht, Insolventierecht, Ondernemingsrecht, Verbintenissen- en contractenrecht
  • Course:
  • Conference
  • Accreditations
  • NOVA:
  • 3

Het pandrecht is in beweging. Met de inwerkingtreding van de Wet opheffing verpandingsverboden en de indiening van het wetsvoorstel Modernisering pandrecht en cessie staat een ingrijpende herziening van het goederenrecht op de agenda. Tijdens het congres ‘Pandrecht op de schop’ geven sprekers uit de wetgevende macht, rechtspraktijk en rechtswetenschap hun kijk op de betekenis en gevolgen van deze herziening. 

Sprekers:

  • Prof. mr. Drs. M. Haentjens (dagvoorzitter) - Hoogleraar burgerlijk recht, Universiteit Leiden

  • Prof. mr. dr. T.H.D. Struycken - voormalig hoogleraar Europees goederenrecht Universiteit Utrecht en voormalig staatssecretaris van rechtsbescherming 

  • mr. dr. L.A.R. Siemerink - wetgevingsjurist bij Ministerie van Justitie en Veiligheid 

 

Doelgroep
Rechters, advocaten, bedrijfsjuristen, onderzoekers, studenten
 

Niveau
Het congres is geschikt voor iedereen die interesse in en affiniteit met maatschappelijk ondernemen heeft. Enige juridische voorkennis is gewenst.  
 

NOvA-punten
Het congres is geaccrediteerd met 3 opleidingspunten van de NOvA (‘PO-punten’).
Het certificaat ten behoeve van PO-punten wordt enkel verstuurd indien er gekozen wordt bij registratie voor deelname tegen betaling en na in-en uittekenen op de registratielijst tijdens het congres bij de registratiebalie. 
 

Mogelijkheden onderwijs op afstand    

Bij dit congres is deelnemen op afstand helaas niet mogelijk.
 

Heeft u nog vragen?
Wij beantwoorden ze graag.

Per mail: events@law.leidenuniv.nl 
Telefonisch: 071 527 8666
Alle contactgegevens



 

Programma

12:30Inloop met koffie en thee
13:00Welkomstwoord en opening door Prof. mr. Drs. M. Haentjens 
13:15Plenaire lezing I
14:00Plenaire lezing II
14:45Pauze
15:30Plenaire lezing III
16:15Paneldiscussie en afsluiting
17:00Borrel (externe locatie)
Docent Haentjens - JPAO Leiden
Chairman
prof. mr. drs. M. Haentjens
...
Academiegebouw

Rapenburg 67-73, 2311GJ LEIDEN


Advocatuur (met PO-punten):    
€ 75,-  (vrij van BTW, incl consumpties)

Professionals en geïnteresseerden (geen PO-punten): Gratis deelname

Studenten (geen PO-punten): Gratis deelname